Jivaka Kumar Bhacca "a thai masszázs atyja".
A tudomány legendás alapító atyja egy észak-indiai orvos volt, Jivaka Kumar Bhacca.
Szobrát a mai napig nagy becsben tartják, és tisztelettel övezik. Naponta friss ételt, virágot tesznek mellé, és füstölőt gyújtanak. Minden nap legalább egyszer elmondják a tiszteletére és a saját belső egyensúlyuk érdekében a páli nyelven fennmaradt mantrát.
Buddha kortársa volt, és az akkori magadhai király, Bimbisara személyes orvosa, 2550 évvel ezelőtt. Buddha személyes barátja volt és szerzetesrend az orvosa, melyről a buddhista szent iratok, a páli kánon (Tripitaka) is megemlékeznek. Kumar Bhacca tanításai valószínűleg a buddhizmus megérkezésével egyidejűleg érkeztek a mai Thaiföld területére, az i.e. 3.-4. században. A legendás hírű ajurvéda, ásványokkal, gyógynövényekkel és különleges technikákkal gyógyított. Ö alapította mag Chiang Mai-ban az első ilyen gyógymódokat, használó korházat, később iskolát is. Az évszázadok során a thai masszázst fenntartották és fejlesztették. A masszázs technikája szájról-szájra terjedt, általában a családokon belül. A kolostorokban s pálmalevéliratokon őrizték a tudást.
A XVIII. században burmai megszállók érkeztek Thaiföldre, és elpusztították az iratok nagy részét. Ami megmaradt, azt a későbbi király, III. Rama 1832-ben összegyűjtette, és a Wat Po falába vésette.
Neki köszönhetően fennmaradt, az energia vonalakat ábrázoló 60 ábra templom falán, ahol ma is látható. Ezek a kővésetek, sematikusan ábrázolják az energia vonalakat, 30 szemből, 30 pedig hátulról. A kő véseteken kívül a templomok falain rajzokat lehet látni, melyek az energia vonalak mentén láthatók a különböző energia pontok, melyeket a terápiás kezelésekhez használnak.
1836-ban szintén királyi rendelet alapján összegyűjtötték az ősi művészeteket és tudományokat, melyek ugyancsak Wat-Po-ban kaptak helyet, egy újfajta egyetemet létrehozva.
1906-ban, a Nagy V. Rama király uralódása alatt, királyi rendeletre lefordították az összes ősi orvosi tudományt a különböző ősi nyelvekről napjaink thai nyelvére és feljegyezték kézírással, mint a Királyi Orvosi Szöveg Könyv "Tum Ra Pade Sard Songkroah (Chabub Luang)" néven. A könyv tartalmazza akkori tudásanyagot, az energia vonalakat és pontokat, az orvosi tudományokat, a gyógyszerkönyvet és a masszázst. Magában foglalja a speciális masszázsterápiákat a különböző kórtünetekre és betegségekre.
Az ábrákat a hetvenes években szakemberek tanulmányozták, s megállapították, hogy habár néhány anatómiai pontatlanság van rajtuk, gazdag forrásai a thai masszázs gyógyító tudományának, s az energiarendszer leírása pontos. Bemutatják az energiavonalakat és az akupresszúrás pontokat. Az anatómiai ismereteknek kisebb szerepe volt régebben a thai masszázsban, mint az energiarendszer ismeretének. A boncolás tiltott dolognak számított, és a sebészetnek sem voltak hagyományai a legutóbbi időkig. Ma már természetesen sok masszőr mindkettőhöz jól ért. Bangkokban alapítvány van a falusi doktorok tudásának folyamatos összeszedésére és tanítására.
A thai kormány 1997 óta hivatalosan is elismeri és támogatja a terápiás hatású thai masszázs újraéltetését és gyakorlását.
Orchidea Thai Masszázs Szalon
Orchidea Thai Masszázs Szalon
Orchidea Thai Masszázs Szalon
Masszázsfajtáink
Testmasszázs:
A masszázs a talajon elhelyezett matracon történik, könnyű, kényelmes ruhában, fekvő illetve ülő testhelyzetekben.
Az egész testen alkalmazott eljárásnak sajátos koreográfiája van, az 1-2 órás masszázs során minden testrészen végigmegy a masszőr, aki a tenyerén kívül a térdét, könyökét, talpát is használja. A masszázs rendkívüli hatékonyságát a különböző testrészek sajátos "kihúzásával", kiropogtatásával fokozzák.
Lábmasszázs:
A thai lábmasszázs sok tekintetben eltér a hagyományos talp masszázstól. A lábmasszázs kényelmes fotelokban történik. A talptól fölfelé haladva a vádlin keresztül az akupresszúrás pontok nyomásával jutnak el a térdig, végezetül a felső testet és a fejet is átnyomkodják. A talpon sem a hagyományos módon dolgozik a reflex pontokkal, hanem egy speciális pálcikával fokozza a presszúra hatásait. Ezt a nevezik a thaiok "kis doktornak".
Thai olajos masszázs:
Az olajos thai masszázs egy késöbb kialakult irányzat, a masszázs különleges mozdulatait szintén a thai enegiapályákon végezik.
Serkenti a vérkeringést, nyirokkeringést, ellazítja az izomzatot. A vendég hangulata és igénye szerint összeállított aromaolajokkal, terápiás módszerrel történő masszázs.Az aroma olajok megválasztása attól függ, hogy mi a célunk a masszírozással.A thai olajos masszázs 1 vagy 2 órája alatt az egész test regenerálódik és felfrissül. Az olajok gyógyító, lazító hatása akkor érvényesül igazán, ha a masszázst követően pár óráig nem zuhanyozunk le.
Thai herbál (gyógynövény-párás) masszázs:
A gyógynövény-zsákocskás kezelés (amit "gyógynövényes feléledés"-nek is neveznek) nyugtatja az idegeket és átirányítja az energiát, ami szükséges a jó egészséghez.
A tipikus gyógynövényes zsákocska növényeket és fűszereket tartalmaz, amelyeket muszlin- vagy pamutszövetbe tekerve forró gőzben melegítenek fel. A masszázs nagyon hatékony olyan izomfájásokra, amelyek a túlságos fizikai erőfeszítés során lépnek fel. Amint a párák behatolnak a bőr pórusaiba és a tüdőbe, a test felszívja a gyógyhatású növénymolekulákat. A gyógynövényes zsákocska másképp is használható: különböző testrészekhez szorítva megkönnyebbíti az izomfájást, serkenti a vérkeringést és felüdíti a bőrt. A zsákocskából áradó pára felszívódik a bőrbe.A gyógynövény-párás masszázs kozmetikai hatással is rendelkezik, mert természetes gyógynövényeket tartalmaz. Thai nők arra használják, hogy feloldják a gyermekszülést követő fáradtságot vagy a gyermekágyi depressziót. A thaiföldi vidékiek még ma is esküdnek erre a kezelésre, ami különösen népszerű szülés és diétázás után.A gyógynövényes masszázs hozzávalói zömének antibakteriális és gombaellenes tulajdonságaik is vannak, és a kezelés során kibocsátott illat nyugtató hatást ad.
- ülő munkát végzőknek
- mozgásszegény életmódot folytatóknak
- reumatikus és ízületi panaszok esetén
- stresszes életmód esetén
- alvásproblémák esetén
- sportolóknak
- nehéz fizikai munkát végzőknek
- valamint bárkinek általános megelőző, közérzetjavító kezelésként
Kinek nem ajánlott?
- nyirokrendszeri problémák esetén
- magas vérnyomás és szívelégtelenség esetén
- csontritkulásban szenvedőknek
- súlyosabb visszértágulat fennállásakor
- trombózisos megbetegedések esetén
- epilepsziás betegeknek
- terhesség idején
- sebek, bőrgyógyászati problémák esetén
- protézist viselőknek (pl. térd-, vagy csípőprotézis)
- csonttörés, csontprotézis esetén